



| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 14 |
| Halogen Free | Halogen Free |
| Radiation Hardening | No |
| Contact Plating | Tin |
| Number of Elements | 6 |
| Number of Circuits | 6 |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 2 V |
| Turn-On Delay Time | 7.8 ns |
| Quiescent Current | 10 µA |
| Propagation Delay | 7.8 ns |
| High Level Output Current | -24 mA |
| Low Level Output Current | 24 mA |
| Logic Function | Buffer, Inverter, Schmitt Trigger |
| Number of Inputs | 1 |
| Number of Gates | 6 |
| Schedule B | 8542390000 |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Logic Family | LCX |
| Logic Level - Low | 0.4 V to 0.6 V |
| Logic Level - High | 1.7 V to 2.2 V |
Stock: 2411
Distributors
pcbx
Unit Price$0.22570
Ext.Price$0.22570
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.22570 | $0.22570 |
| 10 | $0.15560 | $1.55600 |
| 50 | $0.13598 | $6.79900 |
| 100 | $0.11883 | $11.88300 |
| 500 | $0.10430 | $52.15000 |
| 1000 | $0.10003 | $100.03000 |
| 3000 | $0.09159 | $274.77000 |
| 5000 | $0.08387 | $419.35000 |
